Etap I - grudzień 2023
Etap II
styczeń 2024
luty 2024
marzec 2024
kwiecień 2024
maj 2024
czerwiec 2024
lipiec 2024
sierpień 2024
Etap III
wrzesień 2024
październik - listopad 2024 - Ewaluacja programu
grudzień 2024 - konferencje końcowa
Tegoroczny program obejmuje siedem modułów, celem których jest podniesienie kompetencji zawodowych osób będących beneficjentami bezpośrednimi (w tym: animatorów kultury, pracowników bibliotek, nauczycieli, opiekunów społecznych i terapeutów zajęciowych, współpracowników organizacji pozarządowych, edukatorów i osoby prowadzące działalność w obszarze kultury).
Moduł I - program mentoringowy
Cykl sesji realizowanych w formule konsultacji on-line, złożonych z maksymalnie 13 spotkań. Każda sesja, to 90-minutowe spotkanie z ekspertem (Mentorem) i grupą osób mentorowanych (Mentees).
Tematy sesji mentoringowych, do których można się zgłaszać (możesz wybrać maksymalnie 2 warianty), decyduje kolejność zgłoszeń.
Moduł II - warsztaty kompetencji miękkich
Cykl spotkań warsztatowych, które realizowane będą w formule zjazdów stacjonarnych, w blokach 8-, 16- lub 32-godzinnych. Zjazdy odbywają się zawsze pod koniec tygodnia, w piątek i sobotę następujące po sobie.
Tematy warsztatów kompetencyjnych, do których można się zgłaszać (możesz wybrać wiele warinatów), decyduje kolejność zgłoszeń. Grupy warsztatowe mogą liczyć maksymalnie 15 osób.
Moduł III - warsztaty kreatywne
Cykl spotkań warsztatowych, które realizowane będą w formule zjazdów stacjonarnych, w blokach 8-, 16- lub 32-godzinnych. Zjazdy odbywają się zawsze pod koniec tygodnia, w piątek i sobotę następujące po sobie.
Tematy warsztatów kreatywnych, do których można się zgłaszać (możesz wybrać wiele warinatów), decyduje kolejność zgłoszeń. Grupy warsztatowe mogą liczyć maksymalnie 12 osób.
Moduł IV - wizyty studyjne
Wyjazdowe spotkania w formie 1- lub 2-dniowego tour, którego celem jest obserwacja wybranej instytucji w trakcie realizowania działań, a także bezpośredni udział w wydarzeniach kulturalnych i zapoznanie się z inspirującą ofertą partnera. Operator zakłada możliwość zakwaterowania na miejscu.
lub
Moduł V - Giełda Projektów
Wydarzenie podsumowujące zbiór dobrych praktyk wynikających z realizacji działań w obszarze kultury, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji wyjątkowych inicjatyw realizowanych przez partnerów oraz uczestników programu, które stwarzają możliwość spotkania, wymiany informacji, wzajemnej inspiracji, nawiązywania nowych współprac i partnerstw oraz sieciowania.
Giełda Projektów zakłada prezentacje podczas 1 dnia, w ramach konferencji "Stare=Nowe" Summit 2024.
Moduł VI - konkurs mikro-projektów
Przyrzeczenie społeczne, w którym oznaczono zasady ubiegania się o nagrodę za najlepszą czynność lub rezultat, wynikające ze zgłoszonej propozycji na realizację Mikro-projektu.
Pula środków przeznaczonych na nagrody wynosi 30.000,00 złotych.
Projekty można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo, w okresie od 6 maja do 17 czerwca 2024, do godziny 17:00.
Moduł VII - konferencja "Stare=Nowe" Summit 2024
Podsumowaniem całego programu będzie konferencja, skierowana do beneficjentów pośrednich i końcowych, które odbędzie się w Krakowie, wczesną jesienią.
Podczas konferencji odbędzie się:
Stare=Nowe
Tworzymy platformę, dzięki której animatorzy kultury, edukatorzy, nauczyciele, trenerzy, asystenci i opiekunowie OzN mogą ze sobą w prosty sposób współpracować, wymieniać się doświadczeniami i najważniejszymi informacjami.
Program edukacji kulturowej Krakowski Archipelag Kultury "Stare=Nowe", to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń, na które składa się program mentoringowy, cykl warsztatów kompetencyjnych, giełdę projektów oraz zbiór dobrych praktyk, wizyty studyjne jak również mini-konferencję.
Dzięki czynnemu zaangażowaniu w program zyskasz niezbędną wiedzę oraz inspiracje, które pozwolą na samodzielne i profesjonalne przygotowanie mikroprojektów.
Organizatorem programu jest Gmina Kraków, a operatorem bieżącej edycji Fundacja Krajowy Depozyt Biblioteczny.
Czyżówka 14
Lokal 1.5.8
Kraków
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.