Etap I
grudzień 2023
Etap II
styczeń 2024
luty 2024
marzec 2024
kwiecień 2024
maj 2024
czerwiec 2024
lipiec 2024
sierpień 2024
Etap III
wrzesień 2024
październik 2024
listopad 2024
4. edycja programu (2023/2024) obejmuje siedem modułów, których celami są: podniesienie kompetencji zawodowych osób będących beneficjentami bezpośrednimi (w tym: animatorów kultury, pracowników bibliotek, nauczycieli, opiekunów społecznych i terapeutów zajęciowych, współpracowników organizacji pozarządowych, edukatorów i osoby prowadzące działalność w obszarze kultury).
Moduł I - program mentoringowy
Cykl sesji realizowanych w formule konsultacji on-line, złożonych z maksymalnie 13 spotkań. Każda sesja, to 90-minutowe spotkanie z ekspertem (Mentorem) i grupą osób mentorowanych (Mentees).
Tematy sesji mentoringowych, do których można się zgłaszać (możesz wybrać maksymalnie 2 warianty), decyduje kolejność zgłoszeń.
Moduł II - warsztaty kompetencji miękkich
Cykl spotkań warsztatowych, które realizowane będą w formule zjazdów stacjonarnych, w blokach 8-, 16- lub 32-godzinnych. Zjazdy odbywają się zawsze pod koniec tygodnia, w piątek i sobotę następujące po sobie.
Tematy warsztatów kompetencyjnych, do których można się zgłaszać (możesz wybrać wiele warinatów), decyduje kolejność zgłoszeń. Grupy warsztatowe mogą liczyć maksymalnie 15 osób.
Moduł III - warsztaty kreatywne
Cykl spotkań warsztatowych, które realizowane będą w formule zjazdów stacjonarnych, w blokach 8-, 16- lub 32-godzinnych. Zjazdy odbywają się zawsze pod koniec tygodnia, w piątek i sobotę następujące po sobie.
Tematy warsztatów kreatywnych, do których można się zgłaszać (możesz wybrać wiele warinatów), decyduje kolejność zgłoszeń. Grupy warsztatowe mogą liczyć maksymalnie 12 osób.
Moduł IV - wizyty studyjne
Wyjazdowe spotkania w formie 1- lub 2-dniowego tour, którego celem jest obserwacja wybranej instytucji w trakcie realizowania działań, a także bezpośredni udział w wydarzeniach kulturalnych i zapoznanie się z inspirującą ofertą partnera. Operator zakłada możliwość zakwaterowania na miejscu.
Moduł V - Giełda Projektów
Wydarzenie podsumowujące zbiór dobrych praktyk wynikających z realizacji działań w obszarze kultury, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji wyjątkowych inicjatyw realizowanych przez partnerów oraz uczestników programu, które stwarzają możliwość spotkania, wymiany informacji, wzajemnej inspiracji, nawiązywania nowych współprac i partnerstw oraz sieciowania.
Giełda Projektów zakłada prezentacje podczas 1 dnia, w ramach konferencji
"Stare=Nowe" BookForum 2024.
Moduł VI - konkurs mikro-projektów
Przyrzeczenie społeczne, w którym oznaczono zasady ubiegania się o nagrodę za najlepszą czynność lub rezultat, wynikające ze zgłoszonej propozycji na realizację Mikro-projektu.
Pula środków przeznaczonych na nagrody wynosi 30.000,00 złotych.
Projekty można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo, w okresie od 6 maja do 17 czerwca 2024, do godziny 17:00.
Moduł VII - konferencja "Stare=Nowe" BookForum 2024
Podsumowaniem całego programu będzie konferencja, skierowana do beneficjentów pośrednich i końcowych, które odbędzie się w Krakowie, wczesną jesienią.
Podczas konferencji odbędzie się:
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.