Warsztaty "Projektowanie gier - Jak mądrze grać w bibliotece? Przykłady projektów i zastosowań"

Termin i lokalizacja

12-13.04.2024, 9:00-17:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1

Sala nr 53

Opis

Celem warsztatu będzie przybliżenie różnorodnych formatów gier, które mogą wspierać pracę instytucji. Spojrzymy zarówno na gry wzmacniające działania edukacyjne jak i promocję miejsca i powiązanej z nim oferty. Osoby uczestniczące nauczą się jak rozróżniać typy istniejące typy gier i ich mechaniki oraz jak dopasowywać je do potrzeb społeczności. Efektem warsztatu będą prototypy autorskich gier, możliwe do rozwinięcia i zastosowania w rzeczywistości zawodowej. 

 

Metodologia - działamy w nurcie edukacji nieformalnej i aktywnej. Warsztat składa się z powiązanych ze sobą części, realizowanych zgodnie z cyklem Kolbów. W ramach programu  pojawią się m.in. poznawanie gier w trakcie rozgrywki, dyskusji moderwana, ćwiczenia indywidualne i grupowe, projektowanie prototypów i inne formy pracy kreatywnej. 

 

Rezultatem warsztatu będzie: 

  • zdobycie wiedzy na temat typów gier i ich mechanik,

  • poznanie odmiennych profili graczy/odbiorców,

  • poznanie dobrych praktyk zastosowania gier edukacyjnych i społecznych, 

  • stworzenie prototypu autorskiej gry wybranego typu. 

Marcin Mitzner

Dyrektor programowy GD Events, trener STOP i twórca ponad 400 gier edukacyjnych. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, Akademii Pedagogiki Specjalnej i Szkoły Treningu Grupowego. Realizował projekty grywalizacyjne m.in. dla Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski, Fundacji Orange, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom czy Instytut Pileckiego w Berlinie. Laureat Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, Mazowieckiego Impulsu Kultury i Słoneczników Czasu Dzieci. Wykłada na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-społecznych i Szkoleń. Autor tekstów na temat gier, ich zastosowania i popularyzacji dla m.in Tekstualiów, Labib czy Nocy Bibliotek.

Adres

Czyżówka 14
Lokal 1.5.8
Kraków

Kontakt

Menu

Śledź nas

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.