Warsztaty "Projektowanie gier - Jak mądrze grać w bibliotece? Przykłady projektów i zastosowań"
Termin i lokalizacja
12-13.04.2024, 9:00-17:00
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1
Sala nr 53
Opis
Celem warsztatu będzie przybliżenie różnorodnych formatów gier, które mogą wspierać pracę instytucji. Spojrzymy zarówno na gry wzmacniające działania edukacyjne jak i promocję miejsca i powiązanej z nim oferty. Osoby uczestniczące nauczą się jak rozróżniać typy istniejące typy gier i ich mechaniki oraz jak dopasowywać je do potrzeb społeczności. Efektem warsztatu będą prototypy autorskich gier, możliwe do rozwinięcia i zastosowania w rzeczywistości zawodowej.
Metodologia - działamy w nurcie edukacji nieformalnej i aktywnej. Warsztat składa się z powiązanych ze sobą części, realizowanych zgodnie z cyklem Kolbów. W ramach programu pojawią się m.in. poznawanie gier w trakcie rozgrywki, dyskusji moderwana, ćwiczenia indywidualne i grupowe, projektowanie prototypów i inne formy pracy kreatywnej.
Rezultatem warsztatu będzie:
zdobycie wiedzy na temat typów gier i ich mechanik,
poznanie odmiennych profili graczy/odbiorców,
poznanie dobrych praktyk zastosowania gier edukacyjnych i społecznych,
stworzenie prototypu autorskiej gry wybranego typu.
Marcin Mitzner
Dyrektor programowy GD Events, trener STOP i twórca ponad 400 gier edukacyjnych. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, Akademii Pedagogiki Specjalnej i Szkoły Treningu Grupowego. Realizował projekty grywalizacyjne m.in. dla Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski, Fundacji Orange, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom czy Instytut Pileckiego w Berlinie. Laureat Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, Mazowieckiego Impulsu Kultury i Słoneczników Czasu Dzieci. Wykłada na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-społecznych i Szkoleń. Autor tekstów na temat gier, ich zastosowania i popularyzacji dla m.in Tekstualiów, Labib czy Nocy Bibliotek.
Czyżówka 14
Lokal 1.5.8
Kraków
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.